Získat Adobe Flash Player

SDH Světec

SDH Světec

Preissigovo náměstí 33

417 53 SvětecSraz Matýskářů 2013

Matýskáři 2013V letošním roce se náš sbor již po druhé zúčastnil již desátého celorepublikového srazu dobrovolných hasičů zvaný Matýskáři. Sraz se konal v Dolní poustevně na výletišti Čtverec. Celou akci pořádali Hasiči z Dolní poustevny. Na cestu jsme se vydali v hojném počtu, vybaveni Trambusem a Hasičskou Ávií. Sraz byl velkolepý, zúčastnilo se ho několik desítek SDHaček a bylo opravdu na co koukat. V průběhu celého víkendu probíhali nejrůznější soutěže, kterých jsme se letos zúčastnili také a určitě není čeho litovat, získali jsme cenu za 1. místo ve Štafetě a 3. místo na horolezecké stěně.

Většina účastníků se do Dolní Poustevny sjela již v pátek 12. července 2013, hlavní program ale začal až v sobotu. Zájemci se zúčastnili soutěží: nechyběl hod startérem pro muže, hod pístem pro ženy či roztahování jedné z cisteren nebo vložený závod v lezení na umělou stěnu.

Vrcholem celého víkendu byla spanilá jízda po vrcholu Šluknovského výběžku, na kterou všechny cisterny a jedna matýsková plošina vyjely v sobotu po obědě.

Fotogalerie