Sraz Matýskářů 2013

Matýskáři 2013V letošním roce se náš sbor již po druhé zúčastnil již desátého celorepublikového srazu dobrovolných hasičů zvaný Matýskáři. Sraz se konal v Dolní poustevně na výletišti Čtverec. Celou akci pořádali Hasiči z Dolní poustevny. Na cestu jsme se vydali v hojném počtu, vybaveni Trambusem a Hasičskou Ávií. Sraz byl velkolepý, zúčastnilo se ho několik desítek SDHaček a bylo opravdu na co koukat. V průběhu celého víkendu probíhali nejrůznější soutěže, kterých jsme se letos zúčastnili také a určitě není čeho litovat, získali jsme cenu za 1. místo ve Štafetě a 3. místo na horolezecké stěně.

Většina účastníků se do Dolní Poustevny sjela již v pátek 12. července 2013, hlavní program ale začal až v sobotu. Zájemci se zúčastnili soutěží: nechyběl hod startérem pro muže, hod pístem pro ženy či roztahování jedné z cisteren nebo vložený závod v lezení na umělou stěnu.

Vrcholem celého víkendu byla spanilá jízda po vrcholu Šluknovského výběžku, na kterou všechny cisterny a jedna matýsková plošina vyjely v sobotu po obědě.