Povodně 2013

Naše SDH zasahovalo při odklízení a likvidaci následků povodní v letošním roce.  1-4.6. se naše jednotka aktivně účastnila společně s hostomickými Hasiči, čerpání vody ze školky, kterou se podařilo ochránit před zaplavením, 48 hodin tam čerpalo 7 čerpadel PS 12 a dvě plovoucí čerpadla.  Od 5.6. nás Hasičský záchranný sbor Teplice povolal do Děčína, kde se vyklízeli zaplavené domy ve Skořeticích a v okolí, čerpala se voda ze sklepů. 8.6. se přesouváme na litoměřicko, kde čerpáme vodu ve vesnicích Travčice, Mlákojedy a dalších obcích. Použito bylo naše již vysloužilé, ale stále funkční čerpadlo PS 12 společně s kalovým a plovoucím čerpadlem naší jednotky. HZS Teplice jme vypomáhali až do 17.6. , kdy celá záchranná akce končí. V rámci pomoci postiženým oblastem naše SDH společně s Obecním úřadem Světec vyhlásilo sbírku humanitní pomoci a do Děčína se nám podařilo dovést plnou Avii dezinfekčních a čisticích prostředků pro postižené povodněmi.

Tímto by velitel hasičů chtěl poděkovat výjezdové jednotce, ale i všem ostatním členům SDH světec za účast na pomoci postiženým oblastem povodněmi. Celkem se z našeho sboru přihlásilo 13 členů, někteří byly do pomoci tak zapálení, že si brali dovolenou nebo dokonce neplacené volno v zaměstnání, za což si určitě trochu uznání a úcty zaslouží.

Děkujeme členům: Petr Choutka, Jarka Choutková, Petra Choutková , Alena Malíková, Radek Malík st. , Radek Malík ml. , Jakub Žalud, Tomáš Bičanovský, Lenka Becherová, Jiří Arnošt st. , Jiří Arnošt ml. , Veronika Klementová, Nikola Vlková.

Děkuji všem za SDH Světec velitel Radek Malík.